Ciepłe okna to ciepły dom. Poprawnie wykonany montaż okien w warstwie ocieplenia to gwarancja:

- że wydane pieniądze na dobre okna się nie zmarnują

- że nasze pieniądze nie będą uciekały

 - braku pleśni i wilgoci wokół okien

Co daje ciepły montaż okien ?

Ciepły montaż, pozwala na zachowanie energooszczędnych walorów izolacyjnych okna, czyli były szczelnie zamontowane. Jedynie osadzenie okna w warstwie ocieplenia eliminuje bowiem mostki termiczne, które wokół niego mogą powstawać. Instrukcja pomoże Ci w prawidłowym osadzeniu  podpór/konsol >>>


Jak wygląda ciepły montaż okien?

Montaż okien w warstwie ocieplenia eliminuje mostki termiczne wokół okna. Jest to szczególnie ważne w przypadku osadzania okien energooszczędnych. Żeby jednak zamontować okno poza murem, trzeba zbudować dodatkowe 'rusztowanie', na którym można je oprzeć. Podpory dolne i boczne /górne powinny być rozstawione w odległości około 15 cm od narożników i słupków, odstęp pomiędzy poszczególnymi kotwami może wynosić maksymalnie 70 cm. Konsole dolne to metalowe profile, które przykręca się do ściany wzdłuż otworu okiennego. Mogą być mocowane wewnątrz otworu lub na licu muru. Standardowo mają długość 20 lub 30 cm i szerokość 3.0 cm. Konsole boczne montuje się z boku i u góry otworów okiennych, mają zwykle podobne wymiary jak dolne. Rodzaj i rozmiar konsoli zależy od materiału, z którego jest zbudowana ściana, odległości, na jaką chcemy wysunąć okno PCV czy drewniane, a także jego ciężaru. Profil okna przykręca się do konsoli za pomocą wkrętów zalecanych przez producenta danych okien.        więcej >>>


Ciepły montaż - ciepły dom

Systemy wykorzystywane przy ciepłym montażu okien pozwalają na zmniejszenie kosztów zużycia energii, poprawiają mikroklimat pomieszczeń oraz zapobiegają powstawaniu wokół okien nieestetycznych wykwitów grzybów oraz pleśni. Co więcej, koszty poszczególnych systemów są porównywalne, dzięki czemu nie trzeba kierować się ceną a jedynie indywidualnymi potrzebami.


Jak montować okna poza murem ?

W tym celu stosuje się system konsoli nośnych mocowanych do muru wokół okna. W skład systemu wchodzą kształtowniki różnej długości z dodatkowymi elementami mocującymi – śrubami, płaskownikami, kątownikami, wspornikami kątowymi. Pojedyncza konsola składa się z płaskownika przykręcanego do muru oraz ze śruby o regulowanej wysokości z kątownikiem lub płaskownikiem, na których opiera się okno. Konsole powinny być ustawione w odległości 10-15 cm od narożników okien i słupków stałych oraz w rozstawie maksymalnie co 70 cm wzdłuż boków okna plastikowego. Dokładny rozstaw wsporników musi być obliczony dla każdego okna indywidualnie, ponieważ nośność konstrukcji wsporczej powinna odpowiadać ciężarowi i grubości profilu okna.


O czym trzeba pamiętać

Aby prawidłowo wykonać montaż w warstwie ocieplenia należy odpowiednio dobrać konieczne do jego realizacji konsole montażowe. Rodzaj konsol zależny jest od:

  1. Rodzaju okien ,
  2. Rodzaju muru w jakim będziemy wykonywać montaż
  3. Odległości punktu podparcia okien od lica ściany ,
  4. Ciężaru stolarki.